HAKKIMIZDA

Meziad ailesi 1972 yılında Bulgaristan’da Dr. Samir MEZİAD’ın mütevazi bir dükkanda toptan ayakkabı ve terlik satışıyla faaliyetlerine başlamıştır. Dr. İbrahim MEZİAD’ın da katılmasıyla birlikte uzun yıllar Bulgaristan’ın tüm şehirlerine, daha sonra da Doğu Avrupa’nın tamamına ulaşabilecek dağıtım ağı olan toptan satış zincirini kurmuştur. İlerleyen zamanlarda Dr. Rami MEZİAD, Muhammed MEZİAD, Tamim MEZİAD ve Hammadi MEZİAD’ın da katılımıyla birlikte büyük bir aile şirketi olarak faaliyetlerine devam etmişlerdir.

2015 yılından itibaren MAT STAR markasıyla Bulgaristan’ın farklı şehirlerinde perakende mağaza zincirinin ilk adımları atılmıştır. Şu anda 29 tanesi Bulgaristanda olmak üzere 38 perakende mağazasıyla Bulgaristan, Makedonya, Sırbistan, Kosova, Suriye ve Irak’ta hizmet vermektedir.

2013 Yılında Türkiye’de ticari faaliyetlerine devam ederken TİGERLİNE şirketinin %50 hissesine ortak olmuş, 2018 yılında şirketin tamamını satın alarak PVC enjeksiyon, Poliüretan Enjeksiyon, Monta Terlik, Monta Ayakkabı alanlarındaki üretim faaliyetlerine günlük 40.000 çiftlik üretim kapasitesiyle devam etmektedir.

TİGERLİNE ürünlerini İspanya, İtalya, Almanya, Romanya, Hırvatistan, Makedonya, Bulgaristan, Yunanistan gibi Avrupa ülkeleri başta olmak üzere Dubai, Libya, Tunus, Filistin, Cezayir gibi Kuzey Afrika ve Ortadoğu ülkelerine de aktif olarak ihraç etmektedir. 2021 Yılının başında Gedikpaşa / Beyazıt’ta açılan toptan satış mağazasıyla Yurtiçi pazarda da söz sahibi olmuştur. Yurtiçinde Lc Waikiki, Flo, Muya gibi markalara özel üretim yaparak pazarını genişletmeye devam etmektedir.

Genel Müdür

Erdim OĞUZ